صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی خبر داد

افزایش ضریب نفوذ گاز روستایی چالدران به ۶۲ درصد با اجرای پروژه‌های در دست اجرا

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: ضریب نفوذ گاز روستایی در این شهرستان با اتمام پروژه‌های در دست اجرا به ۶۲ درصد می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی، علیرضا شیخی که به همراه چند تن از مدیران این شرکت برای بازدید از پروژه‌های گازرسانی به چالدران سفر کرده است، در دیدار با علیپور نماینده مردم شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران و حسن محمدزاده فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: ۳۸ روستای چالدران گازدار هستند که شامل ۳۹ درصد جمعیت روستایی این شهرستان است، در حالی که تا سه سال قبل، تنها ۴ روستای چالدران از گاز طبیعی برخوردار بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه گازرسانی به ۲۸ روستای چالدران نیز پیمان‌سپاری شده و در حال اجراست، خاطرنشان کرد: این روستاها در دو محور شادلو و بابالو در حال اجراست که شامل ۳۰ درصد جمعیت روستایی شهرستان می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی یادآور شد: با گازدار شدن روستاهای دو محور اشاره شده، ضریب نفوذ گاز روستایی چالدران به ۶۲ درصد می‌رسد.

شیخی ادامه داد: علمک‌گذاری ۳ روستا و حفرات خالی شهر نیز در حال پیمان‌سپاری است.

وی با اعلام اینکه ۲۵ روستای چالدران در حال گازرسانی است، افزود: ۱۳ روستای از این تعداد شامل محور شادلو و ۱۲ روستا نیز شامل روستاهای بابالو است.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، گازرسانی به ۵ روستای چالدران نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند و به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

شیخی، با بیان اینکه مقرر شده گازرسانی به روستاهای پرجمعیت چالدران در دستور کار قرار گیرد، افزود: جهت تسریع در روند گازرسانی به محور شادلو، پیمانکار این محور را مکلف خواهیم کرد ۵ اکیپ را برای اجرای این پروژه در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ گاز روستایی استان اکنون به ۷۱ درصد رسیده است، گفت: این در حالی است که تا سال ۹۲، این میزان ۲۸ درصد بود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/11 - ٠٨:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 130
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج